Folie okienne – rodzaje i co warto o nich wiedzieć?

Folie okienne – rodzaje i co warto o nich wiedzieć?

Zastanawiałeś się nad montażem folii okiennych? Ten artykuł podpowie Ci, jakie folie okienne wybrać oraz opisze najistotniejsze informacje na ich temat.

 

Folie okienne – szeroki wachlarz zastosowań

Folie okienne kojarzą nam się najczęściej z reklamą lub też ochroną przeciwsłoneczną. Jak się okazuje na rynku jest ich znacznie więcej i mają one naprawdę wiele zastosowań. Wśród nich znajdują się takie, których głównym „zadaniem” jest dekoracja, a także takie, które pomagają zwiększyć bezpieczeństwo budynku. Istnieje również wiele folii z funkcjami specjalnymi. Przyjrzyjmy się poszczególnym ich rodzajom.

Folia okienna przeciwsłoneczna

Przeciwsłoneczne folie okienne 3m chronią znajdujących się w budynku ludzi przed nadmierną ekspozycją na słońce. Wbrew pozorom nie przyciemniają okien, a ograniczają nagrzewanie się pomieszczeń z oknami. Dodatkową zaletą montażu przeciwsłonecznych folii okiennych jest zwiększenie estetyki budynku.

Folie samochodowe

Narażeni na działanie szkodliwego promieniowania słonecznego są również kierowcy. Najwidoczniej widać to na ich twarzach. Ciekawy przypadek pewnego kierowcy USA opublikowany New England Journal of Medicine dość dobitnie pokazuje, jak szkodliwe może być działanie promienie słonecznych na fragmenty skóry, które są poddawane ich działaniu. Folie samochodowe mogą chronić przed nagrzewaniem wnętrza auta, zapewniać mu prywatność, a także zmniejszać ryzyko włamania.

Folie antywłamaniowe

Folie antywłamaniowe to interesujący sposób, to ograniczenie liczby udanych włamań. Mogą one skutecznie przestraszyć

folia antywłamaniowa

rabusiów, którzy pragnąć szybko dostać się do wnętrza mieszkania lub samochodu napotkają przeszkodę w postaci folii. Nie są one oczywiście niezniszczalne, jednak zwłoka w przypadku zbicia okna, może wywołać u włamywacza niepewność i ostatecznie jego ucieczkę. Wydłużenie czasu, który jest niezbędny dla dostania się do mieszkania, może być również szansą na zauważenie włamywaczy, a także poinformowanie o próbie kradzieży stosowne służby. Będą one miały również więcej czasu na dojechanie do miejsca włamania, co ostatecznie może przyczynić się do nie tylko ubiegnięcia sprawców przed dokonaniem kradzieży, ale również ich zatrzymania.

Folie dekoracyjne

Folie dekoracyjne mogą całkowicie odmienić wygląd pomieszczeń. Dzięki nim wnętrza mogą zyskać ciekawy i nowoczesny wygląd. Folie dekoracyjne oprócz funkcji ozdobnej mogą służyć także podniesieniu komfortu pracy pracowników oraz zwiększeniu poczucia ich prywatności. Najbardziej popularne wśród folii dekoracyjnych są folie mleczne, które imitują szkło piaskowe i trawione. Niewątpliwą zaletą ich naklejania jest fakt, że umożliwiają one sprawne i łatwe usuwanie zabrudzeń typowych dla szyb (odciski palców).

 

Jak widać folie okienne mają wiele różnych zastosowań, a ich użycie nie ogranicza się jedynie do reklamy, dekoracji, czy też zwyczajnie ochrony przeciwsłonecznej. Mogą być one wykorzystywane z powodzeniem również w przestrzeni prywatnej i chronić nasz rewir domowy przed niepowołanymi przybyszami.

Comments are closed.